WYCIECZKA NA WYJAZD FIRMOWY - Dzika Sardynia z niespodzianką

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Chcecie Państwo przeżyć ekscytującą przygodę w krainie dzikiej Sardynii i jej bandytyzmu? Zapraszamy na podziwianie niezwykłych widoków, miasteczek wciąż żyjących przeszłością oraz wyborną ucztę u gościnnego sardyńskiego gospodarza Pasquale.

Czas trwania – ok. 9 h

Start – południe lub północ Sardynii

Co zabrać – aparat fotograficzny, wygodne ubranie i buty, nakrycie głowy

Cena zawiera – transfery z i do miejsca pobytu, przewodnika polskojęzycznego, sardyńską ucztę

Program wycieczki

 • Naszym pierwszym punktem programu będzie słynne bandyckie miasteczko Orgosolo. Zwiedzimy centrum miasta i będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite murale i malowidła na ścianach domów. Dzięki nim miasteczku patronuje UNESCO. Tutaj wypijemy aromatyczną kawę przy smacznym apetif.
 • Następnie udamy się do doliny Valle di Naitho – najstarszej części wyspy znajdującej się pomiędzy jej najwyższymi górami Gennargentu. Zobaczymy tutaj gaj oliwkowy, w pobliżu znajdują się tajemnicze groty Corbeddu, gdzie odnalezione nastarsze szczątki homo sapiens na Sardynii. Astronauci co rok odbywają w niej próby surwiwalowe, bo panują tu warunki zbliżone do księżycowych.
 • Odwiedzimy również magiczną wioskę nuragijską Tiscali. Dlaczego magiczną? Znajduje się ona w kraterze prastarego wulkanu! Wokół zobaczycie otoczenie wulkanicznych skał bazaltowych. Obszar ten jest jednym z najstarszych w Europie i wchodzi w skład Blue Zone – obszary długowieczności, których jest jedynie 5 na świecie.
 • Teraz czas na pyszną ucztę. Pojedziemy do miasteczka Oliena, gdzie mieszka nasz przyjaciel i gospodarz Pasquale wraz z żoną. Ugoszczą nas niezliczoną ilością sardyńskich przystawek, jak sery czy wędliny. Czeka na nas domowe ravioli z sosem, duszona owca z ziemniakami, prosiak pieczony na ruszcie z mirto, a na deser seadas, czyli słodki pieróg z miodem i ricotta. Do tego Swieże sezonowe owoce, domowe nalewki, wino, kawa.
 • W trakcie wycieczki, w niespodziewanym przez Państwa momencie czeka ekscytująca przygoda, której szczegółów nie możemy zdradzić 🙂

 

Jeśli chcecie poznać prawdziwą Sardynię, jej historię i legendy, koniecznie wybierzcie się z nami w tą podróż. Ta wspaniała wyspa oferuje więcej niż bajkowe plaże. Tereny nie odkryte przez rzesze turystów i uczta w sardyńskim domu to cos, co każdy musi przeżyć!

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony