Jak się dostać na Sardynię?

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Kiedy wylądowałam po raz pierwszy na Sardynii, 7 lat temu, dostanie się na te magiczną wyspę nie było tak proste jak dziś. Nie było jeszcze żadnych lotów bezpośrednich z Polski, ja po raz pierwszy poleciałam do Rzymu i przepłynęłam na Sardynie promem z Civitavecchia do Olbii. Nigdy nie zapomnę oszałamiającego widoku zbliżających się  do promu wybrzeży Sardynii w świetle wschodzącego słońca, które oglądałam o poranku z  pokładu promu.

Dziś macie do wyboru następujące możliwości dostania się na Sardynię z Polski:

LOTY BEZPOŚREDNIE :

LINIE RYANAIR Warszawa – Cagliari oraz Kraków – Cagliari , pierwsze połączenie od końca marca do października, natomiast to drugie połączenie funkcjonuje już cały rok, co pięknie świadczy o zacieśnieniu więzów polsko-sardyńskich J Tymi połączeniami lądujecie na południu wyspy. Uwaga – Polacy z południa kraju mają blisko do Bratysławy, stamtąd także jest połączenie na Sardynię – Bratysława  – Alghero, działa od kwietnia do października.

LINIE WIZZAIR Warszawa – Alghero oraz Katowice – Alghero, oba połączenia od połowy czerwca do połowy września. Tymi liniami dolecicie z Polski w cześć północno-zachodnią Sardynii.

LINIE EASYJET Berlin – Olbia oraz Berlin – Cagliari – rodacy mieszkający w części zachodniej kraju maja blisko do Berlina , stamtąd , ostatnio najtańszym, Easyjetem dolecicie do Olbii lub do Cagliari, to jedyne połączenie tanimi liniami lotem bezpośrednim z Olbią – czyli z Sardynią północno wschodnią – rejonem uznawanym przez wielu znawców Sardynii za najpiękniejszy i najciekawszy turystycznie – tutaj Czekaja na Was plaże uznawane za najbardziej „karaibskie” na wyspie, tutaj znajdziecie atrakcje Szmaragdowego Wybrzeża i najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym Archipelag La Maddalena…

POŁĄCZENIA Z PRZESIADKĄ – austriackie linie AIRBERLIN proponują bardzo wygodne połaczenie z 2 miast Polski – Krakowa oraz Warszawy . Cały lot trwa od 5 do 9 godzin, w cenie biletu jest już Duzy bagaż, o którego nie musicie martwic się w Berlinie, komfort lotu i jakość obsługi są zdecydowanie wyższe od tych w tanich liniach lotniczych.

INNE POŁĄCZENIA Z PRZESIADKĄ – możecie dolecieć na Sardynię z różnych miast w Polsce oraz w krajach ościennych z przesiadką np. w Mediolanie, Rzymie, Frankfurcie, Brukseli itp…, liniami meridiana, Airberlin, Alitalia, Swiss i innymi, w ramach naszej usługi wakacyjnego concierge możemy opracować dla Was „rozeznanie połączeń lotniczych” pod katem interesującego Wasz terminu, ilości osób, preferencji miejsca wylotu.

LOTY CZARTEROWE BIUR PODRÓŻY – duże biura podróży, np. Itaka, wyprzedają wolne miejsca w swoich lotach czarterowych, jednym z takich połączeń jest lot Warszawa-Olbia w każdą niedzielę i środę od 16 czerwca. Nasz touroperator Wakacje na Sardynii pomoże Wam zorganizować taki przelot.

PROMY NA SARDYNIĘ – coraz więcej polskich rodzin i grup decyduje się przejechać z kraju samochodem i odbyć miły rejs przez Morze Śródziemne na Sardynię. Macie duży wybór promowych przewoźników z kontynentu na wyspę – CorsicaSardinia Ferries, Grimaldi Lines, Moby, Tirrenia, GNV…Możecie płyną z Livorno, Piombino, Genui, Civitavecchia i dopłynać do Olbii, Golfo Arabci, Cagliari lub Porto Torres. Możecie także przybyć na Sardynie promem z Korsyki, jeśli marzy Wam się połączenie na wakacje tych 2 wysp. UWAGA – nasz touroperator Wakacje na Sardynii MA MOŻLIWOŚC BUKOWANIA BILETÓW NA PROMY NA SARDYNIĘ DLA NASZYCH KLIENTÓW. 

PRYWATNE LOTY SAMOLOTEM, HELIKOPTEREM – z każdego miasta w Polsce możecie udać się na Sardynię  prywatnym samolotem, jetem i wylądować  na General Avviation w Obii  – prywatnym lotnisku Costa Smeralda. Tutaj powita Was Wasz concierge i odjedziecie komfortowym pojazdem wprost do willi czy rezydencji.

HELIKOPTEREM NA SARDYNIĘ  -inną ciekawą opcją jest lot helikopterem. Najpierw przelot z Polski samolotem do Rzymu, a stamtąd 55 minut lotu na magiczną wyspę. Jeśli zarezerwowana przez willa czy posiadłość ma swoje lądowisko dla helikopterów, wylądujecie od razu w pobliżu miejsca zamieszkania i udacie się na plażę…

Na razie tyle, jeśli pojawią się nowe możliwości i połączenia, natychmiast Was o tym poinformuję 🙂

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony