Polska asysta przy zakupie nieruchomości na Sardynii - kompendium od A do Z

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

DLACZEGO SARDYNIA?

O tym, że na Sardynii zdecydowanie warto zamieszkać, pisałam na blogu niedawno. Nieskażona przyroda, bio żywność, slow life i klimat sprzyjające długowieczności,  niesamowicie niska gęstość zaludnienia, pełen słońca i ciepła klimat, wspaniali i gościnni mieszkańcy, możliwości ogromnej liczby aktywności fizycznych, oryginalna i wciąż rdzenna kultura – długo można wymieniać zalety tej magicznej wyspy. Warto dodać także, że uwarunkowania geologiczne sprawiaja, że Sardyńczykom nie grożą trzesienia ziemi ani wybuchy wulkanów. Coraz więcej Polaków zastanawia się nad wyjazdem na stałe z kraju właśnie w takie miejsca, jak Sardynia. Część osób chce od razu zamieszkać w nowym miejscu na stałe, ciesząc się urokami Sardynii na co dzień. Są i tacy, którzy chcąc dobrze ulokować oszczędności kupują nieruchomość, w której chcą bywać kilka razy w roku. Natomiast podczas ich nieobecności chcą, by dom lub apartament zarabiały na swoje utrzymanie. Jeśli decyzja o kupnie nieruchomości na Sardynii zapadła, jak ruszyć w tę największą przygodę życia? Od czego zacząć i jak nie popełniać błędów? Wszak kupno domu to decyzja raczej na całe życie. Przedstawiamy bezpieczna procedurę, krok po kroku:

ASYSTA POLSKIEGO EKSPERTA OD SARDYNII NIEZBĘDNA!

Pierwsza, bardzo ważna decyzja dotyczy tego, czy chcecie podjąć się tego wyzwania sami, czy też z pomocą ekspertów w temacie i Sardynii i nieruchomości. Najlepiej ekspertów polskojęzycznych. W rozeznaniu tematu kupna domu za granicą na pewno przyda się profesjonalna pomoc rodaka mieszkającego na miejscu i znającego doskonale lokalne realia i niuanse prawne oraz podatkowe. Nasze biuro ma spore doświadczenie w tym zakresie. Z każdym miesiącem rośnie liczba polskich inwestorów, którzy z naszym doradztwem zakupili nieruchomość na Sardynii. Tutaj  relacja z kupna apartamentu w Golfo Aranci przez Panią Annę – krok po kroku. Nadmorski kurort Golfo Aranci cieszy się dużym powodzeniem wśród inwestujacych w nieruchomości rodaków. Właśnie kolejna polska rodzina zakupiła apartament pieszo do plaży w tym uroczym miasteczku. Skorzystali z asysty naszego biura.
Nasza wieloletnia znajomość terenu, kontakty, świetna znajomość języka i realiów kulturowych gwarantuje konsultacje poparte wieloletnim doświadczeniem. Współpracujemy z najlepszymi agencjami nieruchomości i tłumaczami przysięgłymi, a przede wszystkim znamy Sardynię jak własną kieszeń. Pomoc i doradztwo osób znających lokalne realia, ceny, zwyczaje mogą być bardzo cenne podczas kupna nieruchomości na Sardynii lub jakiejkolwiek innej inwestycji. W kolejnych krokach przedstawiamy szczegółowo, na jaką konkretną pomoc możecie liczyć z naszej strony.

KUPNO NIERUCHOMOŚCI Z NASZĄ ASYSTĄ – KROK PO KROKU

 • Faza poszukiwania domu/apartamentu

To etap, który może przebiegać on-line, kwestia ważna w dzisiejszych czasach, gdy sytuacja epidemiologiczna ogranicza swobodne podróżowanie. Na tym etapie, po dłuższej konsultacji telefonicznej i dobrym wyczuciu oczekiwań klienta, staramy się jak najlepiej doradzić odpowiedni rejon wyspy. Przedstawiamy aktualną sytuację na rynku nieruchomości, dzielimy się rozeznaniem w cenach i standardach domów i apartamentów w poszczególnych rejonach Sardynii. Inna okolica będzie słusznym wyborem dla emerytów szukających spokoju i piękna przyrody, ale i bliskości marketu, apteki czy lekarza. Inne okolice będa najlepsze na zakup apartamentu wakacyjnego, który podczas nieobecności gospodarzy ma dobrze zarobić. Ważnym aspektem jest tutaj kwestia tego, w jaki sposób gospodarze, ich rodzina i ewentualni turyści-klienci będą docierać do domu. Bierzemy tu pod uwagę także aktualne połączenia lotnicze z poszczególnych rejonów Polski lub innych krajów.
Po wyborze rejonu czas na oglądanie i porównywanie wielu ofert. Otrzymacie od nas szeroki wybór pasujących do Waszych kryteriów i budżetu propozycji. Wyszukujemy nieruchomości nowe jak i do wykończenia, odnowienia. Domy, apartamenty, wille, resorty, miejsca pod inwestycje jak hotele, B&B, agroturystyki, miejsca pod budowę, miejsca kempingowe, rezydencje z apartamentami przy morzu lub w głębi wyspy. Poszukujemy Waszego wymarzonego domu zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Kontaktujemy się w Waszym imieniu z agentami nieruchomości, właścicielami. naszymi partnerami. Jeśli także na tym etapie nie możecie przybyć na Sardynię, by obejrzeć interesujące Was domy i mieszkania, jedziemy w Waszym imieniu na miejsce i łączymy się z Wami podczas wizyty wideo połączeniem. Przedstawiamy Wam także szczegółowo najbliższą okolicę danej nieruchomości – odległości do najbliższych sklepów, lokali usługowych i restauracji, ciekawe miejsca, plaże i zabytki. Ten etap zwykle kończy się wybraniem przez klienta 2-3 najciekawszych dla niego obiektów. teraz pozostaje wybrać ten właściwy!

 • Wybór nieruchomości

Na tym etapie idealnie, jeśli możecie osobiście przybyć na Sardynię i wybrać Wasz wymarzony sardyński dom. Organizujemy Wasz przyjazd na wyspę i umawiamy spotkania w wybranych przez Was nieruchomościach, oczywiście asystujemy przy nich osobiście jako tłumacze i znawcy tematu. To bardzo ważne, gdyż sardyńskie nieruchomości potrafią skrywać wiele niespodzianek i lokalnych niuansów. Dobrze wiedzieć, jakie pytania koniecznie trzeba zadać oglądając dom na wsi, a jakie przy wizycie w mieszkaniu na starówce sardyńskiego miasteczka. Mówiący dobrze po włosku i mieszkający na Sardynii rodak poradzi sobie także dobrze przy negocjowaniu ceny oraz sprawdzeniu dokumentów związanych z nieruchomością.
Nadeszła ta najważniejsza chwila – wiecie już, który dom czy apartament to WŁAŚNIE TEN WASZ. Na tym etapie pomagamy Wam sformułowac ofertę kupna, ponegocjować z końcową ceną. Pomagamy Wam we wszystkich formalności i tłumaczeniach z polskiego na włoski przy propozycji zakupu.

 • Formalności kupna

Zbliżamy się do celu, przeżywając wraz z Wami ten ważny moment.  Asystujemy jako tłumacz przy zawarciu umowy przedwstępnej, pomagamy skorzystać w razie potrzeby z porady lokalnego prawnika czy specjalisty od nieruchomości. Na każdym etapie dbamy o Wasz interes i spokój ducha. Generujemy dla Was włoskie Codice Fiscale czyli nasz Pesel – to niezbędna procedura przy zakupie na własność sardyńskiej nieruchomości.
Na tym etapie kontaktujemy się z notariuszem i przygotowujemy niezbędne dokumenty do podpisania aktu notarialnego. Sprawdzamy całą nieruchomość pod kątem hipotek, kredytów, konfiskat itd. Oferujemy usługę tłumacza przysięgłego. Asystujemy jako tłumacz przy podpisaniu aktu notarialnego, przy rejestracji aktu oraz przy wpisaniu nowej własności do akt wieczystych. Na każdym etapie tych dość skomplikowanych procedur służymy nasza znajomością tematu, tak byście doskonale wiedzieli, co podpisujecie i jakie są tego skutki prawne. Jeśli z jakichś powodów kupujący nie może osobiście stawić się u notariusza, podpisujemy akt jako Wasz pełnomocnik, po przesłaniu odpowiednich dokumentów uprawniających nas do tego.

 • Wyposażenie, remont

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem domu/apartamentu na Sardynii, jednak jest jeszcze kilka formalności zanim spokojnie zamieszkacie w nowym miejscu. Pomagamy w kwestii umów o energię, wodę, wywóz śmieci oraz przy uiszczaniu podatków i opłat do urzędu, np. podatku rocznego od nabycia nieruchomości.
Jeśli nieruchomość wymaga dodatkowych przygotowań technicznych lub remontu, także na tym etapie służymy fachową pomocą. Doradzimy przy pracach remontowych, zakupie materiałów, projekcie, współpracujemy z architektami, projektantami, firmami remontowymi itd. Pomożemy znaleźć firmę urządzającą ogrody czy odpowiedniego dekoratora wnętrz aranżujuącego wnętrza w nowoczesnym włoskim stylu. Jednym słowem, jeśli zakupiony dom czy mieszkanie potrzebuje jakichkolwiek dodatkowych prac zanim zaczniecie z niego korzystać, służymy i tutaj profesjonalnym doradztwem.

 • Zarządzanie nieruchomością pod inwestycję

Ten etap nie dotyczy każdego szczęśliwego posiadacza nowego domu na Sardynii. Zainteresuje jednak tych, którzy na razie nie planują zamieszkać na stałe w zakupionej nieruchomości. Jeśli chcesz korzystać z Twojego sardyńskiego lokum od czasu do czasu, a czas nieobecności dobrze wykorzystać finansowo, także tutaj przyda się nasza asysta. Pomożemy przygotować Twoją nieruchomość pod wakacyjny wynajem, stworzymy profesjonalną ofertę, piękne zdjęcia i zachęcający opis. Doradzimy przy skomponowaniu cennika, zadbamy. by zaproszenie do waszego wakacyjnego domu trafiło do jak największej liczby polskich i nie tylko polskich turystów. Wykorzystamy w tej kwestii nasze szerokie kontakty w turystyce międzynarodowej. Zaproponujemy Wam promocję online na naszej stronie www.wakacjenasardynii.pl oraz poprzez lokalnych operatorów biur nieruchomości.
Proponujemy także pełne zarządzanie na miejscu Waszą nieruchomością, check in oraz check out, sprzątanie końcowe po pobycie gości, obsługę gości na miejscu. Turyści spędzający wakacje w Waszych apartamentach mogą korzystać z naszych wycieczek i rejsów, wynajmu aut i transferów. Dzięki tak kompleksowej obsłudze, wyjadą w pełni zadowoleni z wakacji, co wpłynie na pozytywne opinie o waszej nieruchomości.

Oczywiście Wy, jako właściciele, macie zawsze pierwszeństwo w wyborze okresów przebywania na miejscu.

Pewnie niektórzy z Was chcieliby obejrzeć kilka dobrze rokujących ofert nieruchomości na Sardynii – już niebawem pojawią się tu konkretne, wyselekcjonowane oferty, które są warte Waszej uwagi.

W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.

+48 517 417 659, info@wakacjenasardynii.pl

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony