Villasimus i Costa Rei

Finezyjnie ukształtowany półwysep Capo Carbonara z tętniącym życiem modnym kurortem Villasimius oraz rozłożone leniwie długie spokojne plaże Costa Rei, czyli Królewskiego Wybrzeża – oto w skrócie krajobraz wschodniego krańca południowego wybrzeża Sardynii. Rozdziela je rozległy cypel Capo Ferrato, na którym bazaltowe skały porastają piniowe zagajniki. Oczywiście bliższe poznanie tych okolic odsłania przed spragnionymi oryginalnych wakacyjnych przeżyć turystami mnóstwo niespodzianek, np. małe dzikie plaże ukryte za majestatycznymi granitowymi skałami i mokradła pełne flamingów i ptactwa wodnego. Niesamowita ukryta na dnie morza gigantyczna Madonna – opiekunka morskich rozbitków, otwarte całą noc modne dyskoteki, tajemnicze wysepki i plaże niedostępne od strony lądu na obszarze Area Protetta di Capo Carbonara. Te ostatnie odwiedzicie podczas rejsu żaglowcem lub innym statkiem. Będzieci mogli podziwiać także lokalne festyny i święta z degustacjami, barwnymi procesjami, muzyką i tańcami. Znajdą się tutaj plaże długie, dobrze wyposażone dla rodzin z dziećmi, jak np. 

Spiaggia Simius czy Giunco, ale także zaciszne małe zatoczki jak ta w Torredelle Stelle czy w Porto Sa Ruxi. Te, które spośród dziesiątek plaż w tym rejonie koniecznie trzeba odwiedzić, to Spiaggia del Riso, Spiaggia Simius, Punta Molentis, Cala Sinzias, Spiaggia di Costa Rei, Spiaggia di Santa Giusta, Lo Scoglio di Peppino. Ta część Sardynii jest świetnie przygotowana na przyjęcie turystów. Znajdziecie tutaj piękne trasy rowerowe, centra sportów wodnych, porty turystyczne, wypożyczalnie motorówek, skuterów, rowerów i motorów. Miłośnicy szybkiej jazdy krętymi drogami z widokiem na morze znajdą między Villasimius a Costa Rei jedną z najpiękniejszych i najbardziej widokowych tras na Sardynii.

Villasimius, i nieco mniejsze Costa Rei, to prężne wakacyjne ośrodki, wieczorami w sezonie pełne życia, muzyki i otwartych do późna restauracji, lokali oraz dyskotek. Możecie tu uprawiać wszelkie sporty wodne, jak np. snorkeling, żeglarstwo, diving, a także nurkowanie jaskiniowe i wśród podwodnych wraków. Możecie także pływać na SUP i w kajaku, zwiedzać okolicę rowerem, skuterem czy motorem, a także jeździć konno. Na cyplu Carbonara jeździ w sezonie tzw. navetta – miejski autobus łączący miasteczko z kilkoma plażami oraz portem turystycznym.

W rejonie Villasimiusi Costa Rei czekają na najbardziej wymagających gości śliczne, zadbane i bardzo eleganckie hotele 4 i 5 gwiazdkowe i rezydencje z basenami. Poza szeroką ofertą usług i atrakcji turystycznych w tym rejonie, można także wynająć prywatne wille z obszernymi ogrodami, położonych niedaleko plaży, które nadają się zarówno dla jednej jak i dla kilku zaprzyjaźnionych rodzin. Możecie tu spędzić piękne i wyrafinowane wakacje np. w rezydencji z basenem o powierzchni 800 metrów kwadratowych, 3 restauracjami, z nową koncepcją kuchni z show cooking. W rezydencji organizowane są wieczory z muzyką na żywo i uroczyste kolacje. Znajdziecie tam winiarnię z szerokim wyborem win lokalnych, krajowych i międzynarodowych. Znajdziecie tam 4 bary, z czego jeden przy basenie i jeden na plaży. Pełny relaks zapewnią dodatkowe usługi kosmetyczne i terapeutyczne jak thalassoterapia, zabiegi z hydromasażem, wodorostami, masaże i refleksoterapia. Jest oczywiście miniklub dla dzieci od 4 do 12 lat i osobny klub dla nastolatków od 13 do 17 lat, oferujący także wycieczki dla młodzieży. Do dyspozycji są 4 korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko, siatkówka plażowa, kręgle, tenis stołowy i łucznictwo. W pobliżu hotelu znajduje się pole golfowe na 18 dołków, jest możliwość uprawiania pod okiem profesjonalnego trenera jogi, pilatesu lub joggingu. To przykładowy opis jednego z wielu luksusowych miejsc na południowo-wschodnim wybrzeżu Sardynii, w których możecie przeżyć najpiękniejsze wakacje. Wiele z tych miejsc jest zlokalizowanych bardzo blisko plaż i posiada szeroką ofertę usług skierowaną do rodzin z dziećmi. Zakochani znajdą tutaj także urocze butikowe hotele idealne na romantyczne wakacje we dwoje.

Na okolicznych plażach zobaczycie niesamowite formy skalne o różnych kolorach – ten fragment wybrzeża jest bardzo interesujący pod względem skał i minerałów. Nawet laik zauważy, że otaczające plaże skały, które wydają się „przewrócone” na bok i wypchnięte przez niesamowite siły nad powierzchnię ziemi, składają się z różnych, kolorowych warstw. Gwarantujemy, że zrobicie tu niesamowite zdjęcia. Dookoła półwyspu rozciąga się szmaragdowe morze, bardzo cenne przyrodniczo. Dlatego postanowiono chronić je prawnie i stworzono tutaj rezerwat Area Protetta di Capo Carbonara. Obejmuje on cześć lądu i część obszarów morskich, dlatego właśnie na niektóre plaże dostaniecie się tylko od strony morza. Ciekawe miejscowości w głębi lądu, które warto odwiedzić w rejonie Villasimius i Costa Rei, to np. San Vito, ojczyzna spotykanego jedynie na Sardynii instrumentu launeddas, a także rolnicza osada Muravera z bardzo kolorowymi muralami na budynkach lub Orroli z ciekawymi stanowiskami archeologicznymi. W okolicy jest kilka dobrych winnic, których wina zdobywają nagrody i odznaczenie DOC. Produkuje się tu m.in. świetne Cannonau Capo Ferrato. Jedną z bardziej znanych i poważanych lokalnych winnic jest Cantina di Castiadas. Niedaleko stąd znajduje się stolica Sardynii Cagliari, gdzie możecie wybrać się na eleganckie zakupy, zwiedzanie miasta i kolację w dobrej restauracji.

Rejon Villasimius i Costa Rei to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Przebiegające w okolicy trasy piesze, konne, rowerowe i motorowe w rezerwatach Area Protetta di Capo Carbonara, Oasi di Colostrai e Feraxi oraz Oasi di Capo Ferrato zapraszają na odkrywanie fascynujących krajobrazów i spotkania z przyrodą. Te rezerwaty chronią unikalne ekologicznie tereny – wydmy, stawy, zalewiska, laguny pełne endemicznych, chronionych roślin i ptactwa wodnego oraz lasy pełne zwierzyny. Tereny tych rezerwatów to świetne miejsca do uprawiania nordic walkingu, niespiesznego spacerowania i podziwiania piękna przyrody. Jeśli jesteście miłośnikami fotografii przyrodniczej, to tutaj macie szansę zrobić wspaniałe zdjęcia i uprawiać tak popularny ostatnio birdwatching, czyli obserwacje ptaków w ich naturalnym środowisku. To szczególnie piękne tereny dla pasjonatów jazdy konnej – możecie konno jeździć po plaży, po lagunie, po otaczających wybrzeże zielonych wzgórzach i lasach. Jeśli lubicie góry, znajdziecie piękne trasy trekkingowe na Monte Ferru i Monte Arbu. Żyją tam jelenie, dziki, rysie, susły i orły. Warto tutaj wspomnieć, że przyrodnicze tereny południowej Sardynii w 2016 według GSTC (Global Sustainable Tourism Council) są w Europie najlepszym celem dla ekologicznie zaangażowanych turystów. W tym wyścigu Sardynia pokonała pokonała ponad dwustu kandydatów i aby zwyciężyć musiała spełnić rygorystyczne normy dotyczące ochrony środowiska, lokalnej społeczności i tożsamości. Tereny, które zwyciężyły w tej rywalizacji to gminy Cagliari, Domus de Maria, Muravera, Pula i Villasimius, więc ta informacja dotyczy także Costa Rei.

Spędzając Wasze wakacje na Sardynii w Villasimius, Costa Rei lub w okolicy, możecie wziąć udział w jednym z wielu lokalnych festynów, często połączonych z degustacjami i ciekawymi występami. Jeden z nich to wrześniowa Festa di Santa Maria w Villasimius. Biorą w niej udział grupy folklorystyczne, które zjeżdżają do Villasimius z okolicznych wiosek i miasteczek. Przyjeżdżają śpiewacy, grajkowie słynnego sardyńskiego instrumentu „launeddas”, można w tym czasie zobaczyć również ukwiecone wozy ludowe ciągnięte przez woły. Innym ciekawym świętem regionalnym jest Sagradella Madonna del Naufragio, również w Villasimius. To święto Matki Boskiej Patronki Rozbitków. Obchody mają miejsce w połowie lipca, wokół wyspy Isoladei Cavoli, gdzie na morskim dnie na głębokości kilku metrów stoi gigantyczna figura Madonny. Przepływają tam wtedy łodzie rybackie, a uczestnicy tej sugestywnej morskiej procesji sypią kwiaty do morza. W rejonie Królewskiego Wybrzeża ciekawe święta odbywają się np. w miasteczku Castiadas, Festa di San Giovanni Battista w czerwcu oraz lipcowe święto na cześć Madonny di Carmine.

Jeśli Wasz wypoczynek na Sardynii spędzicie właśnie na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, nie zabraknie w nim urokliwych plaż, dobrej rozrywki, ekscytujących atrakcji, rdzennej kultury i folkloru. W ramach uszytych dla Was na miarę indywidualnych wycieczek w kameralnym gronie z polskim przewodnikiem możecie popłynąć żaglowcem w rejonie Capo Carbonara lub odbyć konną wycieczkę po plaży albo lagunie. Warto również znaleźć chwilę by odbyć pasjonującą i pełną oszałamiających krajobrazów przejażdżkę jeepem lub motorem z postojem na sardyński brunch u pasterzy, a także poznać najpiękniejsze zakamarki górskiego rezerwatu Sette Fratelli. W tym rejonie można także obserwować stada dzikich koni pasących się na równinie Gesturi, zwiedzić największy kompleks nuragiczny na Sardynii w Barumini albo zwiedzić fenickie miasto Nora.  Chętni wyzwań mogą przejechać na Harleyu Davidsonie sentiero blu lub sentiero verde – dwie niezwykle panoramiczne i pełne serpentyn drogi wzdłuż wybrzeża w rejonie Villasimius i Costa Rei. Marzycie jeszcze o czymś szczególnym? Na pewno możemy Wam w tym pomóc!

Powiązane atrakcje

Tajemnice mirto – wizyta w bio gospodarstwie i degustacja lokalnych specjałów

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Tajemnice mirto – wizyta w bio gospodarstwie i degustacja lokalnych specjałów

Mirt to wiecznie zielony krzew, który rośnie dziko w rejonie Morza Śródziemnego, na dwóch siostrzanych wyspach – Sardynii i Korsyce, gdzie [...]
Wynajem luksusowych katamaranów w Villasimius

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Wynajem luksusowych katamaranów w Villasimius

Jeśli chcesz doświadczyć morza Sardynii w całym jego pięknie, odkrywając ukryte zatoczki i krystalicznie czyste wody, dzień na katamaranie [...]
Wynajem łodzi motorowych rib w Villasimius

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Wynajem łodzi motorowych rib w Villasimius

Finezyjnie ukształtowany półwysep Capo Carbonara z tętniącym życiem modnym kurortem Villasimius oraz rozłożone leniwie długie spokojne [...]
Rejs w rejonie Capo Carbonara na południu Sardynii

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Rejs w rejonie Capo Carbonara na południu Sardynii

Niezwykle cenny przyrodniczo i krajobrazowo teren Area Marina Protetta di Capo Carbonara.
Zobacz ofertę od 95.00€ / os.
Nurkowanie na południu Sardynii

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Nurkowanie na południu Sardynii

Wszystkim zainteresowanym nurkowaniem w każdej formie, początkującym jak i doświadczonym pasjonatom tego sportu, proponujemy profesjonalną pomoc [...]
Jeep tour „morze i góry” w rejonie Villasimius i Costa Rei

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

Jeep tour „morze i góry” w rejonie Villasimius i Costa Rei

Ekscytująca wyprawa - plaże południowo - wschodniej Sardynii oraz górski rezerwat i park krajobrazowy Sette Fratelli.
Zobacz ofertę od 150.00€ / os.
JAZDA KONNA

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

JAZDA KONNA

Sardyńskie krajobrazy wyglądają jeszcze piękniej z wysokości końskiego siodła!
Zobacz ofertę od 95.00€ / os.
NURKOWANIE JASKINIOWE

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

NURKOWANIE JASKINIOWE

Każdy kto kocha nurkowanie, prędzej czy później zamarzy o podwodnej eksploracji grot, jaskiń i wraków Wystarczy pobieżny rzut oka [...]
REJS LUKSUSOWYM JACHTEM Z POŁOWEM RYB I OBIADEM NA POKŁADZIE NA POŁUDNIU SARDYNII

Włochy / Sardynia / Villasimus i Costa Rei

REJS LUKSUSOWYM JACHTEM Z POŁOWEM RYB I OBIADEM NA POKŁADZIE NA POŁUDNIU SARDYNII

Zapraszamy wszystkich miłośników morskich wrażeń na niepowtarzalny, całodzienny rejs luksusowym jachtem po wybrzeżu Villasimius i Capo [...]

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony