Sardynia – przygoda dla znudzonych zwyczajnymi wakacjami ?

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Polski turysta, wybierając urlopową destynację, coraz więcej czasu i energii poświęca na wybranie odpowiedniego produktu. To nic dziwnego – przed ostatnie lata wyjeżdżamy coraz więcej i coraz dalej, mamy coraz większe rozeznanie wśród różnych modeli wypoczynku i zwiedzania świata. Coraz więcej par, rodzin i grup szuka czegoś poza stylem all inclusive. Polak jest coraz częściej znudzony typowym schematem wakacyjnych pakietów – hotel + basen + takie same posiłki = wycieczka typu „spęd 50 osób autokarem”. Chcemy poznać nowe miejsca nie tylko znad brzegu hotelowego basenu, posmakować naprawdę lokalnej kuchni, zobaczyć prawdziwą lokalną festę, połączyć zwiedzanie z aktywnym spędzaniem czasu, dotknąć i posmakować tego, co pozostało rdzenne i autentyczne w odwiedzanych rejonach.​ I właśnie Sardynia idealnie wpisuje się w ten wakacyjny trend.

Sardynia – nie tylko all inclusive?

Coraz częściej można obejrzeć w sieci relacje pełne zachwytów nad lokalnymi smakami, gościnnością mieszkańców, barwnym folklorem z podróży na Sardynię. Wydaje się, że ta wyspa staje się pasją wielu osób, które chcą wciąż na nią wracać i ją odkrywać. Ok. 80% osób, które odwiedziły Sardynię, deklaruje, że zdecydowanie chce tam wrócić. Na Sardynię lata coraz więcej Polaków, w ciągu 3 ostatnich lat przybyło kilka nowych połączeń z Polski na wyspę, możemy tam już lecieć przez cały rok, 2 razy w tygodniu. Dlaczego Sardynia spełnia oczekiwania Polaków, coraz częściej znudzonych popularnym do tej pory modelem wakacji? Skąd tak ogromna popularność jeszcze niedawno niemal nieznanej wyspy i dlaczego tak wielu rodaków się w niej zakochuje?! W jaki sposób można tę wyspę poznać „od podszewki”, nie znając języka?

Zaufaj specjalistom od Sardynii!

Na pewno warto zaufać innym pasjonatom tej drugiej pod względem wielkości wyspy na Morzu Śródziemnym. Odbyliśmy konferencję na skype z tymi „sardyńskimi zapaleńcami”, bo tak chyba trzeba ich nazwać. To osoby tworzące polskie biuro podróży na Sardynii, pod przewodnictwem Moniki Szredel – dyrektorki i właścicielki prowadzonego z sercem biura podróży https://wakacjenasardynii​.pl.​ Pani Monika mieszka na Sardynii od 14 lat i zna tą wyspę od podszewki, dzięki czemu jest w stanie dosłownie “uszyć na miarę” wakacje dla osób, którzy chcą odkryć​ prawdziwą Sardynię. Pasja, z jaką specjaliści Wakacje na Sardynii opowiadają o wyspie jest nie do opisania. Sami zadurzeni w wyspie, poświęcają każdą wolną chwilę na odkrywanie nowych zakątków i nieznanych miejsc. Uwielbiają rozkochiwać w Sardynii rodaków. Z ich pomocą wakacje, prócz plażowania na cudownych plażach, jakimi może się poszczycić Sardynia, będą pełne dodatkowych atrakcji. Pomogą dobrać odpowiednio miejsce pobytu, a to kluczowa sprawa. Na Sardynii możecie oczywiście zamieszkać w dużych komfortowych resortach z basenami, animacjami, posiłkami, ale na „ambitniejszych podróżników” czekają kwatery u lokalnego gospodarza z winnicą i gajem oliwnym za oknem, butikowe hoteliki stworzone przez artystów, pensjonat​ w starej latarni morskiej na klifie lub kameralny hotel ze Spa stworzony w starej kopalni, która stoi wprost na plaży…

Sardynia – wakacje szyte na miarę

Tacy „specjaliści od Sardynii” doradzą, gdzie jechać na totalnie dziką plażę, gdzie wybrać się na Festiwal Wina, poślą Was rejs katamaranem wśród rajskich wysepek lub zabiorą na ekscytujący zjazd jeepami do najgłębszego europejskiego kanionu. Lista przygód, jakie można przeżyć, jeśli Wasze wakacje na Sardynii zostaną uszyte na miarę przez zakochanych w wyspie pasjonatów nie ma końca: rejs żaglowcem z towarzyszącymi nam delfinami, spotkanie z wielorybem, birthwatching, nurkowanie w podmorskich jaskiniach, zwiedzanie klimatycznych włoskich miasteczek, pieczenie chleba z wesołymi sardyńskimi gospodyniami, jazda konna po lagunie lub na płaskowyżu, gdzie żyją dzikie konie, wspinaczka nad wiszącym nad błękitnym morzem klifie, wyprawa kajakiem wzdłuż wybrzeża do morskich grot, enduro na crossowym motorze po bezdrożach, leniwa jazda panoramicznym szlakiem wzdłuż wybrzeża, czy wizyta w miasteczku ukrytym w głębi wyspy jedynego dnia w roku, kiedy jego mieszkańcy zapraszają przyjezdnych na swoje podwórka i do swoich domów. Nasi rozmówcy opowiadają, że hitem ostatniego sezonu były wyprawy na bezludną wyspę, podczas których taxi boat czyli morska taksówka zabiera uczestników rano na bardzo dziką i całkiem bezludną wysepkę, gdzie spędzają, oczywiście z zapasem wody i żywności, cały dzień. Ponieważ dzieje się to na terenie najpiękniejszego na Morzu Śródziemnym archipelagu – Arcipelago di La Maddalena, ta przygoda pozostaje na długo najpiękniejszym wakacyjnym wspomnieniem!

Sardyńskie plaże – jedne z piękniejszych na świecie

Można wiele powiedzieć o tym, czego coraz częściej chcemy na urlopie unikać, jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna – niemal wszyscy szukamy​ na wakacjach bajecznych, piaszczystych plaż z krystalicznym szmaragdowym morzem. Te także coraz częściej znajdujemy właśnie na Sardynii. Zdjęcia w sieci nie kłamią – morze jest tam niezwykle czyste, kryształowe o wielu odcieniach szmaragdu, błękitu i turkusu. Rodziny, które wcześniej kochały Chorwację, zachwycają na Sardynii plaże z piaszczystym, łagodnym zejściem do wody, płytkie dno, bezpieczne warunki na kąpiele​ dla najmłodszych. Na Sardynii znajdziecie bajeczne miejsca na snorkeling, czyli zwiedzanie podwodnego świata z maską i rurką. Wybrzeże o bardzo krętej linii brzegowej ma długość ponad 1800 km, więc plaż jest bardzo wiele i są niesamowicie różnorodne. Od długich piaszczystych i modnie wyposażonych po małe dzikie zatoczki, gdzie nawet w szczycie sezonu można​ plażować w samotności. To nie przesada, że sardyńskie plaże to Karaiby Europy – drobny, miękki i jasny piasek, szmaragd wody, dzika śródziemnomorska przyroda otacza tam większość plaż.

Sardynia zaprasza przez cały rok

Tym, co pomaga w zakochaniu się w Sardynii, jest fakt, że możecie się tam wybrać praktycznie w każdym miesiącu roku. Jeśli bardzo zależy Wam na plażowaniu i kąpielach w ciepłym morzu, macie do dyspozycji (w zależności od rejonu), okres od ok. końca maja do ok. połowy listopada, Klimat jest łagodny, w ciągu roku jest ok. 300 w pełni słonecznych dni. Przez cały rok możecie uprawiać liczne sporty np. jeździć na rowerze, motorze, uprawiać trekking, wspinaczkę, zwiedzać miasta i super ciekawe, rozsiane dosłownie wszędzie tajemnicze pamiątki sprzed tysięcy lat – wykute w skałach kamienne wieże nuragiczne domy wróżek, grobowce gigantów, menhiry… Z ich powodu wyspa jest nazywana „wielkim muzeum pod gołym niebem”. Polacy, którzy wracają na wyspę, twierdzą, że wielkim skarbem Sardynii są zamieszkujący ją ludzie – otwarci, gościnni, a przy tym zdrowi i długowieczni. To właśnie tam leży jedna z 5 światowych Blu Zone, czyli obszarów, w których ludzie żyją najdłużej, a przy tym najzdrowiej i najszczęśliwiej. Możemy się wiele od nich nauczyć na temat slow life oraz szacunku dla rodziny i tradycji. W każdej wiosce i miasteczku organizowane są barwne festy z degustacjami, ciekawe parady i festyny. Te wydarzenia, dla nas bardzo egzotyczne i ciekawe, toczą się przez cały rok i to kolejny powód, by wybrać się na Sardynię poza sezonem.

Poznaj tradycyjne smaki Sardynii

Polski turysta znudzony jednostajną i podobną na całym świecie hotelową kuchnią, może na Sardynii odkryć ogromny świat nowych smaków, a przede wszystkim osiągająca wiele pokoleń wstecz ogromna tradycję związaną z kuchnią, wspólnym biesiadowaniem, szacunkiem dla jakości produktów. Na wybrzeżu znajdziecie fantastyczne potrawy na bazie ryb i owoców morza, w głębi wyspy soczyste i przyprawione​ świeżymi ziołami mięsiwa. Wszędzie słynne na całym świecie owcze i kozie sery. Tym, co na pewno zachwyci polskiego turystę są świeże, zasługujące w 100% na tak modne teraz określenie „bio”​ warzywa, owoce. Podczas urlopu na Sardynii możecie te przysmaki kupić rano na lokalnym targu lub wybrać się rejs z fishingiem i na kolacje podać rodzinie własny połów. Możecie wybrać się w odwiedziny do sardyńskiego gospodarza, np. do dzikiej Krainy Barbagia. Specjaliści z wakacjenasardynii​.pl zwracają tu również szczególną uwagę na wina – Sardynia jest kolebką 2 cenionych w każdym winiarskim zakątku naszej planety szczepów –​ cannonau i vermentino. To w nich kryje się tajemnica długowieczności wyspiarzy. Wizyta z degustacją w winnicy to niemal obowiązkowy punkt programu. Sardynia wydaje się rzeczywiście, jak ją często określają „ kontynentem w miniaturze”. Najstarsza sardyńska legenda o powstaniu wyspy opowiada o tym, że Bóg tworząc Sardynię, przeniósł na nią po troszkę z każdego pięknego miejsca na świecie. Pewnie właśnie dlatego ta wyspa to idealne miejsce dla wszystkich znudzonych tradycyjnymi wakacjami przy basenie. Choć i takie oczywiście możecie spędzić na Sardynii.

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony