Sardyńskie restauracje w stylu slow food

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Podróż to nie tylko zachwycające widoki, to cała gama odczuć, emocji, wrażeń wszystkich zmysłów. Gdy przymykam oczy i wspominam ostatni pobyt na mojej ukochanej wyspie, czuję zarówno piasek pod stopami, dotyk morskiej wody, jak i zapachy z kuchni w agroturismo. Słyszę odgłosy żywiołowej dyskusji lokalsów nad lampką wina, charakterystyczny trzask łamanego chrupkiego pieczywa pane carasau, czuję ostry smak sezonowego pecorino osłodzony marmoladą z pompelmo, czyli grejpfruta.

Ach! Zdecydowanie to właśnie zmysł podniebienia i wszystko, co związane z przygotowaniem posiłków powoduje, że Sardynia wciąż odciska we mnie mocną pieczęć swojej osobowości. I nawet cudowny wodospad Rio Pitrisconi pamiętam przez pryzmat oliwek z domowego ogrodu, którymi poczęstował nas na parkingu miejscowy kierowca jeepa.

Dlatego gorąco namawiamy, by choć raz na sardyńskich wakacjach wybrać się do jednej z wielu na wyspie restauracji w stylu slow food. Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę takich miejsc, podzieloną na poszczególne rejony wyspy, podajemy także sprawdzone hotele w ich okolicy. 

PÓŁNOCNY WSCHÓD

W rejonie Olbii i San Teodoro grzechem byłoby nie zjeść w Trattorii Sperrittu w Olbii. W głębi lądu dobrze i slow foodowo zjecie w Il Mosto w Aggius oraz w La Gallurese w Tempio Pausania.

W tym rejonie polecamy hotele:

ZATOKA OROSEI oraz  BARBAGIA

W sercu wschodniego wybrzeża Sardynii klimat slow food unosi się w powietrzu niemal wszędzie. Jest tu wiele restauracji i agroturystyk z autentyczną, tradycyjną i super zdrową kuchnią, np. Il Portico oraz Il Rifugio w Nuoro, La Pineta w Arzana, Sa Rosada w Mamoiada, Locanda del Mugianeddu w Tonara, Su Bullicciu w Ulassai. Szyjąc na miarę sardyńskie wakacje stawiamy sobie często za punkt honoru, by umożliwić naszym gościom posmakowanie kuchni w słynnej krainie Barbagia.

W tym rejonie polecamy hotele:

CAGLIARI I ZATOKA ANIOŁÓW

W stolicy Sardynii warto zjeść w kultowym i cenionym królestwie slow food – Locanda dei Buoni e Cattivi. Polecamy także restauracje Su Tzilleri. W sąsiadującym z Cagliari mieście Quartu Sant’Elena polecamy restaurację Pani e Casu.

W tym rejonie polecamy hotele:

COSTA VERDE oraz ZACHODNIE WYBRZEŻE

Na “dzikim zachodzie” Sardynii nietrudno o klimat slow food, życie płynie tu w niespiesznym i naturalnym rytmie. Na slow foodowy posiłek wybierzcie się do La Rosa dei Venti w Sennariolo, La bell’e Cabrasa w Cabras, Da Gino w Oristano, Da Lucio w Terralba. Jeśli zawędrujecie na maleńką magiczną wysepkę Isola San Pietro na południowym zachodzie Sardynii, koniecznie zjedzcie tuńczyka w Da Andrea del Cavallera w jedynej na wyspie miejscowości –  Carloforte. Jeśli chcecie zamieszkać w kulinarnej akademii, polecamy S’Apposentu w Siddi.

W tym rejonie polecamy hotele:

ALGHERO  oraz  ZATOKA ASINARA

Na Koralowym Wybrzeżu, czyli północnym zachodzie wyspy, warto zjeść w Lo Romani w Alghero, Su Recreu w Ittiri, w Locanda di Corte w Bosa, w Li Lioni w Porto Torres, a także w Il Vecchio Mulino w Sassari.

W tym rejonie polecamy hotele:

WAKACJE SLOW FOOD SZYTE NA MIARĘ

Wspaniała sardyńska kuchnia to oczywiście ludzie, których pasją jest gotowanie, uprawa, hodowla i kultywowanie pradawnych żywieniowych tradycji wyspy. Poznając z nami smaki Sardynii, poznacie także tych “kulinarnych zapaleńców”. Odczujecie całym ciałem i ogólnym samopoczuciem, że sardyńska kuchnia to naturalny uzdrowiciel i eliksir długiego życia.

Rezerwując z nami wakacje na Sardynii możecie liczyć na rady w zakresie sprawdzonych lokali, pomoc w rezerwacji stolika, wycieczki enogastronomicznej z polskim przewodnikiem. Jednym ze sposobów, by skorzystać z dobrodziejstw sardyńskiej diety są dostarczane przez nasze biuro lokalne produkty wprost do Waszego wakacyjnego apartamentu lub willi.

Pewnie wielu czytelników bloga nie może w najbliższym czasie odwiedzić którejś z sardyńskich slow foodowych restauracji, możecie jednak zamówić wyśmienite sardyńskie produkty spożywcze do domu.

W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy wypełnienie formularza lub kontakt z biurem

+48 517 417 659, info@wakacjenasardynii.pl

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony