Top lista 10 najlepszych plaż dla dzieci na Sardynii

Musisz to przeżyć

Warto zjeść

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Wakacje na Sardynii z bezglutenową kuchnią

Jeszcze niedawno kuchnia bezglutenowa dotyczyła wyłącznie osób z alergiami i problemami zdrowotnymi Jednak coraz częściej rezygnujemy ze spożywania glutenu dobrowolnie, dla zdrowia Z [...]
Czytaj więcej

Te miejsca warto zwiedzić

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście gdzie spędzić rodzinne wakacje z dziećmi, przeczytajcie artykuł 7 powodów , dla których Wasze dzieci pokochają Sardynię oraz Sardynia – wszystko o czym marzy rodzina na wakacjach. Jeśli juz wiecie, że Wasze tegoroczne wakacje upłyną na “Karaibach Europy”, pozostaje zaplanowac pobyt. Wam i Waszym dzieciom przyda się nasza top lista 10 sardyńskich plaż, z których mali turyści nie chcą wychodzić!

Niewiele miejsc na świecie może się pochwalić tak cudownymi plażami, jak Sardynia. Morze jest kryształowo czyste, o pięknych odcieniach szmaragdu, błękitu i turkusu. Plaże są często porównywane do karaibskich i nie ma w tym przesady – drobny, miękki i jasny piasek, szmaragd wody oraz dzika śródziemnomorska przyroda otaczająca większość plaż. Dodatkowym atutem sardyńskich plaż jest to, że większość z nich jest wakacyjnym rajem dla dzieci. Łagodne piaszczyste zejście do morza i płytkie dno na dużej odległości od brzegu. Udogodnienia dla rodzin z dziećmi, place zabaw, aquaparki i inne atrakcje w pobliżu plaż. Nie musicie się także martwić o wygody i bezpieczeństwo. Na wielu większych plażach znajdziecie wypożyczalnie leżaków i parasoli, bary z przekąskami, toalety, pracują na nich ratownicy. Warto także pamiętać, że sardyńskie morze jest ciepłe, w zależności od danego rejonu wyspy, już od połowy maja do połowy listopada, a poza lipcem i sierpniem wszystkie te cudowne, rajskie plaże są niemal puste.
Opisaliśmy dla Was 10 spośród kilkuset idealnych dla dzieci plaż, z różnych rejonów Sardynii:

1. Cala Brandinchi w San Teodoro

Niezapomniana, rajska plaża! Rodziny z dziećmi, które spędzaja wakacje w rejonie Olbii i San Teodoro, najczęsciej wymieniaja ją w swoich relacjach. Plaża na terenie obszaru chronionego – Area Marina Protetta​. To wprost wymarzona plaża dla małych dzieci!!!​ Woda jest tam płytka na wysokość łydki na odległość ok. 30 metrów od brzegu i mimo, że sama plaża jest wąska, to właśnie dzięki tej wielkiej płytkiej przestrzeni nie ma na niej tłoku – ludzie, a zwłaszcza dzieci po prostu mają mnóstwo miejsca na kąpiel w płytkiej wodzie. Piasek jest bardzo jasny i drobny jak mąka, a woda turkusowa i czysta. Przy wejściu na plażę małe molo, bar i wypożyczalnia rowerów wodnych i pontonów-motorówek. Na tyłach plaży las sosnowy i eukaliptusowy.

Noclegi w pobliżu:

2. Liscia Ruja Na szmaragdowym Wybrzeżu

Zwana także Long Beach, wizytówka Szmaragdowego Wybrzeża. Cudowna piaszczysta plaża o długości prawie kilometra. Łagodne zejście do wody i płytkie dno, wynajmiecie tutaj leżak i parasol, są bary i toalety. Możecie tutaj spacerować z dziećmi brodząc w płytkim morzu i podziwiając rajskie widoki. W kilku miejscach plaży wystają z morza małe skałki, to idealne miejsce na pierwsze próby snorkelingu dla nieco starszych dzieci. Tutejszy jaśniutki piasek wydaje się przy odpowiednim świetle lekko różowy. Plażę okalają krzewy jałowca i corbezzolo. Na plaży znajduje się też modny lokal z wyższej półki Long-Beach Cafè idealny na wieczorną przekąskę przy zachodzie słońca. Rodziców plażujących maluchów może zainteresować fakt, że jest to jedna z plaż, na których łatwo spotkać postaci znane nam z ekranów kin i TV oraz z wielkich koncertowych estrad. Tym bardziej, że właśnie tutaj można wsiąść w tzw. Taxi Boat i zostać zawiezionym motorówką na prywatną plażę dla Vip’ów, spędzić tam cały dzień, zjeść tam obiad w restauracji Reef Restaurant na plaży lub spędzić przygotowany na zamówienie romantyczny wieczór. Wieczorem i nocą 15 sierpnia na plaży odbywa się tu huczna festa.

Noclegi w pobliżu:

3. Prima Spiaggia w Golfo Aranci

Pytana o najfajniejsze sardyńskie miasteczka dla rodzin z dziećmi, zawsze wymieniam Golfo Aranci. Śliczny, dobrze zorganizowany kurort z placami zabaw, spacerowym deptakiem, ciekawymi wydarzeniami w sezonie. I przede wszystkim z kilkoma plażami idealnymi dla maluchów. Pięć głównych plaż w miasteczku jest ponumerowanych, między plażami biegnie ścieżka rowerowa. Prima znaczy pierwsza, bowiem ta plaża znajduje się w samym sercu miasteczka. Piaszczysta, z płytkim dnem, placem zabaw zaraz na brzegu plaży, wypożyczalniami leżaków i parasoli, barami i lokalami w pobliżu. Na tyłach plaży biegnie piękna spacerowa aleja wśród palm, zadbane trawniki, drzewka oliwne oraz rzeźby sztuki współczesnej. I jeszcze jedna ciekawostka dla dzieci – co ok. pół godziny z morza w pobliżu alejki spacerowej ​wynurza się Syrenka i śpiewa​ sardyńską tradycyjną pieśń. 

Noclegi w pobliżu:

4. Spiaggia delle Bombarde w Alghero

Jedna z ​ najsłynniejszych plaż ​w rejonie Alghero, czyli na północno zachodnim wybrzeżu Sardynii. Woda bardzo krystaliczna o niesamowitym, błękitno-szmaragdowym kolorze oraz jaśniutki drobny piasek. Płytkie dno na znacznej odległości od brzegu, wspaniałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Są tu w sezonie wypożyczalnie leżaków i parasoli oraz bar. W pobliżu sporo atrakcji, na przykład kilka minut pieszo z plaży park rozrywek Ragnatelle z parkiem linowym oraz dmuchańcami w basenie. 7 minut autem z plaży znajduje się aquapark. Na plażę Le Bombarde dojeżdżają autobusy miejskie i BEACH BUS z centrum Alghero.

Noclegi w pobliżu:

5. Plaża Poetto w Cagliari

Doskonałe miejsce do plażowania dla rodzin spędzających wakacje w pobliżu Cagliari, stolicy Sardynii. Poetto to główna plaża Cagliari, jedna z najdłuższych we Włoszech, ma ok. 11 km. Biegnie przez nadmorską dzielnicę stolicy o tej samej nazwie oraz dalej, przez sąsiadujące ze stolicą miasto Quartu Sant’Elena. W części plaży bliżej stolicy znajduje się bardzo dobrze zorganizowany teren rekreacyjny. Na długości ok. 7 km wzdłuż plaży biegnie chodnik spacerowy, wzdłuż niego ścieżka rowerowa i druga dla uprawiających jogging. Przy tym deptaku co kilkadziesiąt metrów bar, lodziarnia, pizzeria, smażalnia ryb, są także małe place zabaw oraz otwierane wieczorami wesołe miasteczko. Plaża szeroka piaszczysta z płytkim dnem, wypożyczycie tu w wielu miejscach leżak i parasol, wynajmiecie rower wodny. Na południowym krańcu plaży śliczny port turystyczny, możecie popłynąć z niego z dziećmi śmieszną łodzią przypominająca czerwonego wieloryba. Łódź ma dużą zanurzoną część, w której można przez specjalne przeszklenia obserwować podwodny świat. Plażując na Poetto możecie podziwiać piękny widok na sklany cypel Sant’Elio z charakterystycznym półokrągłym wycięciem, to słynne Czarcie Siodło z którym związana jest legenda o walce sił dobra i zła. W lokalach przy deptaku wieczorami gra muzyka na żywo, miło się tu spaceruje, w każdej chwili można zejść na plażę i posłuchać nocnego szumu morza. Na plażę Poetto dojedziecie z Cagliari autobusem.

Noclegi w pobliżu:

6. Spiaggia di Nora w Pula

Piękna, bardzo popularna plaża z czystą przejrzystą wodą i ślicznym widokiem stojącej na skałach zabytkowej hiszpańskiej wieży. Parking w gaju palmowym 100 m od brzegu plaży. Drobny piasek, łagodne dno, jest bar, toaleta, wypożyczalnie leżaków i parasoli, można wypożyczyć rower wodny lub kajak. W centralnej części plaży biegnie w morze pas głazów i skałek, starsze dzieci mogą tu nurkować z maską i rurką. W pobliżu plaży Nora, ok. 200 m. piechotą, możecie zwiedzić wykopaliska archeologiczne – Area Archeologica di Nora. 3 minuty spacerem z plaży znajduje się ciekawe miejsce dla dzieci i młodzieży Laguna – centrum przyrodnicze. Są tam akwaria z morskimi zwierzętami, muzeum wielorybów i delfinów oraz szpital dla żółwi. Na tyłach plaży stoi zabytkowy Kościółek św. Efisio – romański kościół z 1080 roku, stąd co roku 1 maja rusza ogromna procesja Sardyńczyków w strojach regionalnych w związku ze słynną festą – festa Sant’Efisjo. Dojedziecie tutaj z Cagliari autobusem.

Noclegi w pobliżu:

7. Spiaggia Simius w Villasimius

Najsłynniejsza plaża rejonu Villasimius i Costa Rei. Bardzo szeroka, o długosci ponad 1 km, przechodzi dalej w 2 następne piaszczyste plaże Timi Ama oraz Spiaggia di Porto Giunco. Wszystkie 3 są cudownymi zakątkami dla rodzin z dziećmi. Piasek drobny i jasny, woda kryształowa o ślicznych odcieniach turkusu. Na plażach wypożyczalnie leżaków i parasoli, rowery wodne i kajaki. Totalnie dzikie otoczenie plaż, jedynie śródziemnomorska przyroda oraz śliczny widok na wyspy Serpentara i Cavoli. Jeśli lubicie dłuższe spacery, możecie wybrać się z dziećmi na sam koniec plaży Timi Ama, przejść między skałkami na fantastyczna dziką zatoczkę pod wieżą Torre di Porto Giunco, a jeśli nie straszna Wam ścieżką pod górę, wejść nawet pod samą wieżę. Rozciąga się stąd oszałamiający widok na okolicę. Na plażę Simius dojedziecie z centrum miasteczka Villasimius wygodnym lokalnym Beach Busem, z Cagliari autokarem dalekobieżnym.

Noclegi w pobliżu:

8. Prima Spiaggia w Porto Pino

Czyli “pierwsza plaża w Porto Pino”, tak ją nazywają miejscowi, uznawana przez wielu za jedną z kilkunastu najpiękniejszych plaż na Sardynii. Długa na prawie 4 km, z niesamowicie płytkimi miejscami na dużej odległości od brzegu. Możecie tutaj siedzieć na dnie w wodzie po pas w odległości 30 metrów od brzegu! Piasek jest bardzo drobny i jasny a woda jasno szmaragdowa. 50 m od plaży duży parking, na plaży kilka barów, wypożyczalnie leżaków i parasoli, są także rowery wodne. Na jednym końcu plaży bardzo klimatyczna marina z barkami rybackimi, rano kupicie tu świeże ryby i owoce morza z porannego połowu. Możecie wybrać się stąd w piękny rejs po morzu, także barką rybacką z połowem owoców morza w programie. Z kolei, im dalej od mariny, tym plaża dziksza, z laskiem sosnowym i małymi wydmami na tyłach. To wspaniałe miejsce dla amatorów długich spacerów. W godzinę, idąc w płytkim morzu, dojdziecie do rezerwatu z wysokimi na kilkadziesiąt białymi wydmami Is Arenas Biancas, to nieopisanie piękne miejsce! Jeśśli jeszcze mało Wam spacerów, możecie powędrować w druga stronę, za marinę, w 20 minut dojdziecie na cypel widokowy Punta Menga z klifami i morską grotą Grotta dei Baci.

Noclegi w pobliżu:

9. Marina di Orosei

Centralna część wschodniego wybrzeża Sardynii jest specyficzna ze względu na “schodzące” tu do morza najwyższe sardyńskie góry. Jednak także tam rodziny z dziećmi znajdą wymarzone miejsca na plażowanie. Taką plażą jest Marina di Orosei. Piaszczysta, szeroka, długa na 2 km plaża, jasny piasek wymieszany z kamyczkami i muszelkami. W wielu miejscach płytkie i łagodne dno, wokół dzika przyroda, niewiele zabudowań. Plaża jest dobrze wyposażona na wygodne plażowanie – duży parking, bary, lokale, wypożyczalnie sprzętu wodnego. Na tyłach plaży długie stawy słodko-słone, czekają tam na rozbudzone przyrodniczo pociechy miejsca na birdwatching. W północnej części plaży ujście do morza rzeki Cedrino, także tam warto wybrać się z dziećmi na obserwacje przyrodnicze. Starsze dziedci zainteresuje fakt, że w pobliskich wodach, ok. 2 mile morskie od brzegu leży na dnie zatopiony przez Anglików w 1943 okręt niemiecki, długi na 70 m.

Noclegi w pobliżu:

10. Spiaggia di Putzu Idu na półwyspie Sinis

Półwysep Sinis leży w połowie wysokości zachodniego wybrzeża, to rejony idealne dla rodzin chcących unikać na wakacjach turystycznego zgiełku i modnych kurortów. Znajdziecie tam wiele unikatowych plaż, a ich cechą szczególną jest dodatek migotliwego kwarcu wymieszanego z piaskiem. Plaża Putzu Idu znajduje się w północnej części półwyspu, nazywana jest także Cala Saline. To duża zatoka w kształcie półksiężyca o dł. ok 1,5 km, drobny jasny piasek, niemal na całej plaży dno super płytkie (od kostki do łydki) na odległości ok 30 m od brzegu, więc są tu wspaniałe warunki na bezpieczne plażowanie z maluchami. W popołudniowym słońcu woda na plaży przybiera śliczny, karaibski kolor. Na większości długości plaży zaraz za drogą, która biegnie wzdłuż zatoki, rozciąga się ogromne solne jezioro, Salina Manna, pokryte zastygłą sola stanowi ciekawy element krajobrazu, wiosną spotkacie tu flamingi.  Przy plaży bary, klub żaglowy i wypożyczalnia rowerów, kajaków i SUP. Na obu krańcach plaży restauracje. Plażując na Putzu Idu możecie spacerować brzegiem morza plażą lub wygodnym deptakiem, chodnikiem zaraz na tyłach plaży.

Noclegi w pobliżu:

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że w każdym rejonie Sardynii czekają na Wasze dzieci wymarzone miejsca do plażowania, kąpieli, snorkelingu i obcowania z nienaruszoną przyrodą. Dziecięca wyobraźnia i kreatywność uczynią z cudownych sardyńskich plaż niezapomniane, bajkowe miejsca do zabawy. Nasze biuro podróży z przyjemnością pomoże zaplanować rodzinne wakacje na Sardynii ze wszystkimi szczegółami.

Zapraszamy także na nasze wycieczki szyte na miarę, w kameralnym gronie, z polskim przewodnikiem. Wiele z nich zostało wykreowanych specjalnie z myślą o dzieciach:

REJS Z DELFINAMI KATAMARANEM NA ARCHIPELAG LA MADDALENA

TURYSTYCZNĄ CIUCHCIĄ W GŁĄB LĄDU – WYCIECZKA DO REZERWATU PRZYRODNICZEGO, SARDYŃSKI OBIAD I SPOTKANIE Z PASTERZEM

W KRAINIE MUFLONÓW – WYCIECZKA DLA DZIECI DO PARKU PRZYRODNICZEGO

RODZINNA WYCIECZKA DO CAGLIARI Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM – SARDYNIA W MINIATURZE ORAZ NAJWIĘKSZE SARDYŃSKIE NURAGHI

SARDYNIA PEŁNA TAJEMNIC – WYCIECZKA DO CASTELSARDO, Z WIZYTĄ U WRÓŻEK I W PREHISTORYCZNEJ ŚWIĄTYNI

W celu otrzymania szczegółowych informacji prosimy wypełnienie formularza lub kontakt z biurem.

+48 517 417 659, info@wakacjenasardynii.pl

  Zapisz się do wakacyjnego Newslettera

  Zapisz się do naszego newslettera, aby nie ominęła Cię żadna z naszych wyjątkowych ofert.

  Masz pytania lub chcesz zarezerować pobyt na Sardynii?
  info@wakacjenasardynii.pl
  Dostępność 24h / 7 dni w tygodniu
  +48 517 417 659
  Prosimy dzwonić od poniedziałku do piątku,
  w godzinach od 9:00 do 20:00.

   Skorzystaj z formularza kontaktowego

   Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
   Zobacz regiony